Lady Mayhew Race

Overall

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: PY, Entries: 25, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Lady Mayhew Total Nett
1st   LASER/ ILCA 7 6 Richard Smith   1100 1.0 1.0 1.0
2nd   LASER/ ILCA 7 179655 Veronica Falat   1100 2.0 2.0 2.0
3rd   PHANTOM 1266 Ben Falat   1004 3.0 3.0 3.0
4th   National 12 3446 Julian Hood Bethany Hood 1089 4.0 4.0 4.0
5th   LASER/ ILCA 7 213542 Jonathan Jones   1100 5.0 5.0 5.0
6th   LASER/ ILCA 7 180288 Simon Beckett   1100 6.0 6.0 6.0
7th   Waveney W20 Graham Reeve Alan Cone 1142 7.0 7.0 7.0
8th Catastrophe XX2 XX2 Jordan Levett Kyle Beamish 980 8.0 8.0 8.0
9th   STREAKER 1654 Pete Matthews   1128 9.0 9.0 9.0
10th   2000 22696 Chris Jordan Gill Jordan 1114 10.0 10.0 10.0
11th   Waveney W30 Ian Pickering Carol Smalls 1142 11.0 11.0 11.0
12th   LASER/ ILCA 7 7 George Madin   1100 12.0 12.0 12.0
13th   RS 400 721 Richard Fryer Rosie Madin 942 13.0 13.0 13.0
14th   RS VAREO 165 Nick Crickmore   1093 14.0 14.0 14.0
15th   LASER/ ILCA 7 75139 Adam Yorkston   1100 15.0 15.0 15.0
16th   LASER/ ILCA 7 189173 Ian Henderson   1100 16.0 16.0 16.0
17th Another Tea MIRROR (S/H) 68 Scott Thomas Phoebe Thomas, Mollie Reeve 1380 17.0 17.0 17.0
18th   DEVOTI D-ONE D-1 Nick Favell   948 18.0 18.0 18.0
19th Pickachu Optimist 5997 Isaac Thomas   1642 19.0 19.0 19.0
20th Squirtle Optimist 2540 Jack Reeve   1642 20.0 20.0 20.0
21st   Squib 744 Bob Mann Fergal O'Driscoll 1142 21.0 21.0 21.0
22nd   Waveney W24 Geoff Little   1142 22.0 22.0 22.0
23rd   LASER/ ILCA 7 212110 Jason Thomas   1100 23.0 23.0 23.0
24th Peter Playle Solo 4703     1142 26.0 DNF 26.0 26.0
24th   2000 22328 Jamie Dobson Ruby Collins 1114 26.0 DNF 26.0 26.0

Lady Mayhew

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 10:41
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1   LASER/ ILCA 7 6 Richard Smith   1100 0:36:41 3 0:33:21 1.0
2   LASER/ ILCA 7 179655 Veronica Falat   1100 0:38:04 3 0:34:36 2.0
3   PHANTOM 1266 Ben Falat   1004 0:35:21 3 0:35:13 3.0
4   National 12 3446 Julian Hood Bethany Hood 1089 0:39:08 3 0:35:56 4.0
5   LASER/ ILCA 7 213542 Jonathan Jones   1100 0:39:56 3 0:36:18 5.0
6   LASER/ ILCA 7 180288 Simon Beckett   1100 0:39:59 3 0:36:21 6.0
7   Waveney W20 Graham Reeve Alan Cone 1142 0:41:40 3 0:36:29 7.0
8 Catastrophe XX2 XX2 Jordan Levett Kyle Beamish 980 0:35:49 3 0:36:33 8.0
9   STREAKER 1654 Pete Matthews   1128 0:41:25 3 0:36:43 9.0
10   2000 22696 Chris Jordan Gill Jordan 1114 0:41:00 3 0:36:48 10.0
11   Waveney W30 Ian Pickering Carol Smalls 1142 0:42:10 3 0:36:55 11.0
12   LASER/ ILCA 7 7 George Madin   1100 0:40:42 3 0:37:00 12.0
13   RS 400 721 Richard Fryer Rosie Madin 942 0:35:14 3 0:37:24 13.0
14   RS VAREO 165 Nick Crickmore   1093 0:41:18 3 0:37:47 14.0
15   LASER/ ILCA 7 75139 Adam Yorkston   1100 0:41:56 3 0:38:07 15.0
16   LASER/ ILCA 7 189173 Ian Henderson   1100 0:42:05 3 0:38:15 16.0
17 Another Tea MIRROR (S/H) 68 Scott Thomas Phoebe Thomas, Mollie Reeve 1380 0:36:49 2 0:40:01 17.0
18   DEVOTI D-ONE D-1 Nick Favell   948 0:39:54 3 0:42:05 18.0
19 Pickachu Optimist 5997 Isaac Thomas   1642 0:23:14 1 0:42:27 19.0
20 Squirtle Optimist 2540 Jack Reeve   1642 0:23:18 1 0:42:34 20.0
21   Squib 744 Bob Mann Fergal O'Driscoll 1142 0:33:22 2 0:43:50 21.0
22   Waveney W24 Geoff Little   1142 0:33:59 1 1:29:16 22.0
23   LASER/ ILCA 7 212110 Jason Thomas   1100 0:34:30 1 1:34:05 23.0
24 Peter Playle Solo 4703     1142 DNF     26.0
24   2000 22328 Jamie Dobson Ruby Collins 1114 DNF     26.0



Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com