Wednesday Dinghies 1

Overall

Sailed: 17, Discards: 8, To count: 9, Rating system: PY, Entries: 33, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY May 4 May 11 May 18 May 25 June 1 June 8 June 15 June 22 June 29 July 6 July 13 July 20 July 27 August 10 August 17 R16 September 7 Total Nett
1st   TOPPER 45566 Nathan Clark   1365 (5.0) 1.0 1.0 1.0 (6.0) (3.0) 1.5 3.0 3.0 2.0 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (4.0) 1.0 3.0 434.5 16.5
2nd Henry STREAKER 1588 Adam Yorkston   1128 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (4.0) 2.0 1.0 2.0 3.0 2.0 4.0 (100.0 DNC) 3.0 1.0 (100.0 DNC) (100.0 DNC) 1.5 (100.0 DNC) (100.0 DNC) 723.5 19.5
3rd   WANDERER N/S 1723 Kyle Beamish/Edward Nourse/George Madin Jack Reeve/Rosie Madin 1204 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 2.0 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 2.0 8.0 DNF 100.0 DNC 6.0 100.0 DNC 1.0 1,219.0 419.0
4th Pickachu OPTIMIST 5997 Isaac Thomas   1642 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 9.0 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 3.0 100.0 DNC 4.0 5.0 100.0 DNC 100.0 DNC 1,321.0 521.0
5th Snoopy OPTIMIST 5753 Jack Reeve   1642 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 4.0 5.0 5.0 7.0 100.0 DNC 100.0 DNC 1,321.0 521.0
6th   Streaker 1972 Veronica Falat   1128 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 1.0 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1.0 100.0 DNC 100.0 DNC 2.0 1,404.0 604.0
7th Ant 2000 22327 George Madin Max Stratford 1114 2.0 (100.0 DNC) 2.0 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 3.0 100.0 DNC 100.0 DNC 1,407.0 607.0
8th Un Poco Loco RS AERO 7 2985 George Madin   1065 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 5.0 (100.0 DNC) 1.5 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 2.0 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,408.5 608.5
9th   PHANTOM (under 1100) 1097 Daniel Moriarty   1035 3.0 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 2.0 100.0 DNC 4.0 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,409.0 609.0
10th   RS 300 378 Graham   970 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 5.0 (100.0 DNC) 3.0 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 6.0 DNF 1,414.0 614.0
11th Ten to Twelve MIRROR (S/H) 1150 Kyle Beamish   1380 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 1.0 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 2.0 100.0 DNC 1,503.0 703.0
12th   STREAKER 1654 Pete Matthews   1128 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 1.0 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 2.0 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,503.0 703.0
13th   WAYFARER 10928 Chantelle Calver   1102 1.0 (100.0 DNC) 3.0 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,504.0 704.0
14th   RS 400 312 Adam Yorkston Kyle Beamish/George Madin 942 4.0 2.0 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,506.0 706.0
15th   National 12 (old) 2658 Kyle Beamish   1130 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 1.0 (100.0 DNC) 100.0 DNC 6.0 DNF 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,507.0 707.0
16th   OPTIMIST 6027 Hugh   1642 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 3.0 (100.0 DNC) (100.0 DNC) 4.0 (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,507.0 707.0
17th   LASER/ ILCA 7 171999 Max Stratford   1100 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 3.0 (100.0 DNC) 4.0 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,507.0 707.0
18th   WANDERER N/S 1302 Max Stratford/Kyle Beamish Ruby Collins/Adam Yorkston 1204 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 7.0 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1.0 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,508.0 708.0
19th   TOPPER 28647 Isaac Thomas   1365 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 6.0 6.0 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,512.0 712.0
20th Patrick STREAKER 1498 Kyle Beamish   1128 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 5.0 DNF (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 8.0 DNF 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,513.0 713.0
21st   LASER/ ILCA 7 174566 Edward Nourse   1100 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 1.0 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,601.0 801.0
22nd Un Poco Rapido RS AERO 9 1534 Harry Purvis   1014 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1.5 100.0 DNC 100.0 DNC 1,601.5 801.5
23rd   Laser 7 George Madin   1100 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 2.0 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,602.0 802.0
24th Endeavour LASER/ ILCA 7 189268 James Nourse   1100 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 3.0 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,603.0 803.0
25th   LASER RADIAL/ ILCA 6 210618     1147 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 3.0 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,603.0 803.0
26th   STREAKER 1013     1128 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 4.0 1,604.0 804.0
27th Plywood Pratt MIRROR (S/H) 12711 Harry Purvis   1380 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 4.0 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,604.0 804.0
28th   OPTIMIST 5721 Will   1642 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 4.0 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,604.0 804.0
29th Dec 2000 22328 James Nourse Ellie Oliver 1114 (100.0 DNC) (100.0 DNC) 6.0 DNF (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,606.0 806.0
30th Terri RS TERA SPORT 1257 Lily Phillips   1445 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 8.0 100.0 DNC 100.0 DNC 1,608.0 808.0
31st   TOPPER 23991 Jessica Hooten   1365 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 8.0 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,608.0 808.0
32nd Pardon LASER 4.7/ ILCS 4 100332 Geoff Andsell   1208 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 10.0 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,610.0 810.0
33rd   RS TERA SPORT 2 Emily Hooten   1445 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 11.0 (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) (100.0 DNC) 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 1,611.0 811.0

May 4

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1   WAYFARER 10928 Chantelle Calver   1102 0:37:40 3 0:34:11 1.0
2 Ant 2000 22327 George Madin Max Stratford 1114 0:38:12 3 0:34:17 2.0
3   PHANTOM (under 1100) 1097 Daniel Moriarty   1035 0:35:53 3 0:34:40 3.0
4   RS 400 312 Adam Yorkston Kyle Beamish/George Madin 942 0:34:02 3 0:36:08 4.0
5   TOPPER 45566 Nathan Clark   1365 0:37:26 2 0:41:08 5.0

May 11

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1   TOPPER 45566 Nathan Clark   1365 0:29:30 3 0:28:49 1.0
2   RS 400 312 Adam Yorkston Kyle Beamish/George Madin 942 0:30:28 4 0:32:21 2.0

May 18

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1   TOPPER 45566 Nathan Clark   1365 0:33:22 2 0:36:40 1.0
2 Ant 2000 22327 George Madin Max Stratford 1114 0:42:28 3 0:38:07 2.0
3   WAYFARER 10928 Chantelle Calver   1102 0:42:27 3 0:38:31 3.0
4 Henry STREAKER 1588 Adam Yorkston   1128 0:45:05 3 0:39:58 4.0
5 Dec 2000 22328 James Nourse Ellie Oliver 1114 DNF     6.0

May 25

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1   TOPPER 45566 Nathan Clark   1365 0:36:57   0:27:04 1.0
2 Henry STREAKER 1588 Adam Yorkston   1128 0:32:15   0:28:35 2.0
3   LASER/ ILCA 7 171999 Max Stratford   1100 0:32:18   0:29:22 3.0
4 Patrick STREAKER 1498 Kyle Beamish   1128 DNF     5.0

June 1

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:12
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1 Henry STREAKER 1588 Adam Yorkston   1128 0:34:57 3 0:30:59 1.0
2   WANDERER N/S 1723 Kyle Beamish/Edward Nourse/George Madin Jack Reeve/Rosie Madin 1204 0:37:57 3 0:31:31 2.0
3   OPTIMIST 6027 Hugh   1642 0:34:57 2 0:31:56 3.0
4   OPTIMIST 5721 Will   1642 0:35:12 2 0:32:09 4.0
5 Un Poco Loco RS AERO 7 2985 George Madin   1065 0:34:25 3 0:32:19 5.0
6   TOPPER 45566 Nathan Clark   1365 0:29:41 2 0:32:37 6.0
7   WANDERER N/S 1302 Max Stratford/Kyle Beamish Ruby Collins/Adam Yorkston 1204 0:39:29 3 0:32:48 7.0
8   TOPPER 23991 Jessica Hooten   1365 0:29:53 2 0:32:50 8.0
9 Pickachu OPTIMIST 5997 Isaac Thomas   1642 0:36:49 2 0:33:38 9.0
10 Pardon LASER 4.7/ ILCS 4 100332 Geoff Andsell   1208 0:41:36 3 0:34:26 10.0
11   RS TERA SPORT 2 Emily Hooten   1445 0:34:25 2 0:35:44 11.0

June 8

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:03
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1   STREAKER 1654 Pete Matthews   1128 0:37:42   0:33:25 1.0
2 Henry STREAKER 1588 Adam Yorkston   1128 0:37:44   0:33:27 2.0
3   TOPPER 45566 Nathan Clark   1365 0:46:14   0:33:52 3.0
4   LASER/ ILCA 7 171999 Max Stratford   1100 0:39:20   0:35:45 4.0

June 15

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:10
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1   TOPPER 45566 Nathan Clark   1365 0:39:23   0:28:51 1.5
1 Un Poco Loco RS AERO 7 2985 George Madin   1065 0:30:43   0:28:51 1.5
3 Henry STREAKER 1588 Adam Yorkston   1128 0:33:52   0:30:01 3.0

June 22

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:15
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1   National 12 (old) 2658 Kyle Beamish   1130 0:29:15 2 0:25:53 1.0
2 Henry STREAKER 1588 Adam Yorkston   1128 0:29:30 2 0:26:09 2.0
3   TOPPER 45566 Nathan Clark   1365 0:36:28 2 0:26:43 3.0
4   OPTIMIST 6027 Hugh   1642 0:22:45 1 0:27:43 4.0
5   RS 300 378 Graham   970 0:28:50 2 0:29:44 5.0

June 29

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1   Streaker 1972 Veronica Falat   1128 0:37:12 3 0:32:59 1.0
2   Laser 7 George Madin   1100 0:36:37 3 0:33:17 2.0
3   TOPPER 45566 Nathan Clark   1365 0:31:34 2 0:34:41 3.0
4 Henry STREAKER 1588 Adam Yorkston   1128 0:40:33 3 0:35:57 4.0

July 6

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1 Ten to Twelve MIRROR (S/H) 1150 Kyle Beamish   1380 0:30:54   0:22:23 1.0
2   TOPPER 45566 Nathan Clark   1365 0:31:03   0:22:45 2.0
3   RS 300 378 Graham   970 0:25:15   0:26:02 3.0

July 13

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1   LASER/ ILCA 7 174566 Edward Nourse   1100 0:31:53 3 0:28:59 1.0
2   PHANTOM (under 1100) 1097 Daniel Moriarty   1035 0:30:24 3 0:29:22 2.0
3 Henry STREAKER 1588 Adam Yorkston   1128 0:33:31 3 0:29:43 3.0
4 Plywood Pratt MIRROR (S/H) 12711 Harry Purvis   1380 0:32:17 2 0:35:05 4.0
5   National 12 (old) 2658 Kyle Beamish   1130 DNF     6.0

July 20

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1 Henry STREAKER 1588 Adam Yorkston   1128 0:35:24 3 0:31:23 1.0
2   WANDERER N/S 1723 Kyle Beamish/Edward Nourse/George Madin Jack Reeve/Rosie Madin 1204 0:39:48 3 0:33:03 2.0
3 Pickachu OPTIMIST 5997 Isaac Thomas   1642 0:38:35 2 0:35:15 3.0
4 Snoopy OPTIMIST 5753 Jack Reeve   1642 0:39:08 2 0:35:45 4.0

July 27

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1   WANDERER N/S 1302 Max Stratford/Kyle Beamish Ruby Collins/Adam Yorkston 1204 0:33:08 3 0:27:31 1.0
2   STREAKER 1654 Pete Matthews   1128 0:31:12 3 0:27:40 2.0
3   LASER RADIAL/ ILCA 6 210618     1147 0:32:59 3 0:28:45 3.0
4   PHANTOM (under 1100) 1097 Daniel Moriarty   1035 0:31:13 3 0:30:10 4.0
5 Snoopy OPTIMIST 5753 Jack Reeve   1642 0:34:21 2 0:31:23 5.0
6   TOPPER 28647 Isaac Thomas   1365 0:33:46 2 0:37:06 6.0
7   WANDERER N/S 1723 Kyle Beamish/Edward Nourse/George Madin Jack Reeve/Rosie Madin 1204 DNF     8.0

August 10

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1   Streaker 1972 Veronica Falat   1128 0:42:08 4 0:37:21 1.0
2 Un Poco Loco RS AERO 7 2985 George Madin   1065 0:40:42 4 0:38:13 2.0
3 Endeavour LASER/ ILCA 7 189268 James Nourse   1100 0:42:29 4 0:38:37 3.0
4 Pickachu OPTIMIST 5997 Isaac Thomas   1642 0:34:55 2 0:42:32 4.0
5 Snoopy OPTIMIST 5753 Jack Reeve   1642 0:35:21 2 0:43:03 5.0
6   TOPPER 28647 Isaac Thomas   1365 0:40:39 2 0:59:34 6.0
7 Patrick STREAKER 1498 Kyle Beamish   1128 DNF     8.0

August 17

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1 Henry STREAKER 1588 Adam Yorkston   1128 0:43:18 3 0:38:23 1.5
1 Un Poco Rapido RS AERO 9 1534 Harry Purvis   1014 0:38:55 3 0:38:23 1.5
3 Ant 2000 22327 George Madin Max Stratford 1114 0:44:26 3 0:39:53 3.0
4   TOPPER 45566 Nathan Clark   1365 0:36:40 2 0:40:18 4.0
5 Pickachu OPTIMIST 5997 Isaac Thomas   1642 0:45:12 2 0:41:17 5.0
6   WANDERER N/S 1723 Kyle Beamish/Edward Nourse/George Madin Jack Reeve/Rosie Madin 1204 0:33:56 2 0:42:17 6.0
7 Snoopy OPTIMIST 5753 Jack Reeve   1642 0:50:33 2 0:46:11 7.0
8 Terri RS TERA SPORT 1257 Lily Phillips   1445 0:55:05 2 0:57:11 8.0

R16

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1   TOPPER 45566 Nathan Clark   1365 0:36:59   0:27:06 1.0
2 Ten to Twelve MIRROR (S/H) 1150 Kyle Beamish   1380 0:39:30   0:28:37 2.0

September 7

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1   WANDERER N/S 1723 Kyle Beamish/Edward Nourse/George Madin Jack Reeve/Rosie Madin 1204 0:52:42 4 0:43:46 1.0
2   Streaker 1972 Veronica Falat   1128 0:50:01 4 0:44:20 2.0
3   TOPPER 45566 Nathan Clark   1365 0:46:15 3 0:45:11 3.0
4   STREAKER 1013     1128 0:47:26 3 0:56:04 4.0
5   RS 300 378 Graham   970 DNF     6.0



Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com